אתגרים בטיפול בהורים מבוגרים

כאשר ההורים מתבגרים, בני המשפחה שלהם עושים כל שניתן כדי להעניק להם טיפול מיטבי באמצעות גורמים מקצועיים שונים.

עזרה לאנשים מבוגרים

יש דרגות שונות של עזרה לאנשים מבוגרים. כאשר מדובר בעזרה יום יומית שהיא מינורית, התהליך הוא לפנות למוסד לביטוח לאומי ולבקש שיגיע רופא גריאטרי לביצוע מבחן תלות. בהתאם לתוצאות של מבחן זה אפשר יהיה לתאם עבורם מטפלת שתגיע כמה פעמים בשבוע לסיוע של כמה שעות. לאחר קבלת מכתב זה על המסגרת שאושרה, בני המשפחה פונים אל חברת סיעוד ונציגיה מפנים מטפלת שתבצע את כל הפעולות האלו באופן קבוע.

המטפלת מקבלת את רשימת המטלות, כמו לדוגמה עריכת קניות, בישול של ארוחת צהרים חמה, הכנת ארוחת בוקר או ארוחת ערב כשהיא נמצאתם בביתם של המטופלים ועוד. כמו כן קבלת תרופות מבית המרקחת ונתינת התרופות הרלוונטיות לכל אחד מבני הזוג על פי הקביעה של הרופא. יש מקרים שבהם המטפלת אמורה גם להזריק זריקות ולכן חברת הסיעוד דואגת לצוות לאנשים האלו מטפלת שהיא בעלת ידע והסמכה לתחום זה ובמידת הצורך היא מזריקה זריקות אינסולין לחולי סוכרת.

הורים מבוגרים

טיפול בהורים מבוגרים

כאשר הורים מבוגרים מגיעים למצב שהם זקוקים לסיוע, גם ילדיהם הם מבוגרים ולעיתים הם כבר סבים וסבתות בעצמם. יש להם רצון עז להעניק להורים המתבגרים שלהם את מלוא המעטפת כדי שהם יהיו מטופלים כראוי בכל יום. לכן חשוב להם שהמטפלת שתגיע לביתם אכן תבצע את כל המטלות שתהיה נעימה, תנהל תקשורת טובה איתם ותדאג לכל מחסורם. היא נמצאת איתם ולכן היא בדרך כלל ערנית לכל מה שקורה וגם שמה לב לשנויים בהתנהלות שלהם. כאשר היא עם היד על הדופק אפשר לטפל בנושאים בעייתיים בזמן אמת.

אתגרים משמעותיים של הילדים

  1. אם מדובר במטפלת שמגיעה באמצעות חברה סיעודית הם ידאגו לכך שתהיה זו מטפלת איכותית שדוברת את השפה שלהם וכך תהיה ביניהם תקשורת טובה כל הזמן.
  2. הם ידאגו לנושאים רבים כמו קניות מרוכזות ונוחות מקסימלית לכל בני הבית כולל המטפלת.
  3. אם מדובר בעובדת זרה, הם ידאגו שיהיה לה חדר נפרד, תנאים בסיסיים כמו מיטה נוחה, ארון, חיבור לאינטרנט וכל צורך אלמנטרי אחר כדי שהעובדת הזרה תחוש בנוח וכך היא תבצע את עבודתה על הצד הטוב ביותר.
  4. בני המשפחה ידאגו לטפל בכל הנושאים האלמנטריים מול חברת הסיעוד. כמו טיפול בכל הטפסים, ביצוע כל התשלומים החודשיים למטפלת הזרה מעבר לתשלום הבסיסי של המוסד לביטוח לאומי, תשלום עבור יום החופשה, ימי מחלה, פיצויים וכל צורך נוסף על פי חוקי התאגיד.
  5. בני המשפחה נמצאים בקשר שעתי רציף עם המטפלת הזרה כדי לדעת כל מה שקורה בבית כך שבמידת הצורך הם יגיעו באופן מידי הביתה ויטפלו בכל הנדרש מבחינה רפואית.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הבריאות https://hyperhidrosis.co.il/