למה אסור להתעלם מכאבי שיניים

כאבי שיניים הם מסוג הכאבים הקשים והבלתי נסבלים של בני האדם. יש כאלו שכאשר הם חשים כאב שיניים הם נוטלים משככי כאבים ותוך פרק זמן מסוים הכאב חולף והם שוכחים ממנו. לעומת זאת אחרים דואגים להגיע בו ביום, או תוך פרק זמן קצר לרופא השיניים.

הסיבה לכאבי השיניים

כאבי שיניים מעידים על בעיה כלשהי שגורמת להופעתם של הכאבים, לכן יש להבין שאין מדובר בעניין של בכך או בכאב חולף אלא בנושא שיש לטפל בו בהקדם. ככל שהלקוח יזלזל בבעיה זו ולא יגיע לאבחון ולטיפול, הבעיה רק תתגבר עם הזמן. אם לדוגמה הכאבים נובעים מחור באחת השיניים, עם הזמן החור יגדל ולכן עוצמת הכאבים תהיה הרבה יותר חזקה ומעבר לכך המצב הבריאותי של השן ידרדר. לא אחת הדבר יוביל לכך שיהיה צורך לבצע טיפול שורש פשוט או מורכב, כדי לטפל בשורש וכך לפתור את הבעיה שנוצרה בשיניים.

כאבי שיניים

טיפולים שוטפים בשיניים

אחת הסיבות לטיפולים מאסיביים שיש לבצע בשיניים היא הזנחה של מצב השיניים. לקוחות רבים חושבים שהכל תקין ולכן הם לא מגיעים לבדיקה תקופתית אחת לחצי שנה אצל רופא שיניים בחולון. אילו הם היו מגיעים, הוא היה בודק להם את השיניים, מבצע צילומים ומגלה בעיות שונות, כמו לדוגמה חור או ריקבון בשיניים.

במקרים האלה רופא השיניים ימליץ לבצע בהקדם כמה טיפולים כדי להבריא את מצב השיניים. אי טיפול בשן רקובה עלול ליצור מצב שבסופו של דבר יהיה צורך לעקור את השן, כיוון שהיא גורמת לזיהום ואין כל דרך אחרת.

פעולות מורכבות בשיניים

ככל שהמטופל מקפיד להגיע למרפאת השיניים כדי לבדוק את מצב השיניים מעת לעת, כך הטיפולים שיהיה בהם צורך יהיו טיפולים מינוריים יחסית. אך כאשר חולף זמן הבעיות מעמיקות ולכן לא אחת יש צורך לבצע טיפולים מורכבים כמו עקירות כירורגיות, כתרים ועוד. השלב המהותי ביותר הוא ביצוע של השתלות שיניים כדי ליהנות ממראה יפהפה של כל חלל הפה כאשר צוחקים, מחייכים וגם כשאוכלים.

ככל שהאדם ממתין ומגיע למצבים של טיפולים מורכבים, כך גם העלות שלהם היא הרבה יותר יקרה ובמציאות העכשווית אף אחד אינו מעוניין לשלם סכומי עתק, אלא מעדיף לבצע טיפולים שוטפים בעלויות סבירות.

אסתטיקה לפני הכול

כל אדם שיש לו בעיות בשיניים או בחניכיים, מכיר את התחושה הלא נעימה כאשר המראה של פיו אינו אסתטי. הוא מרגיש לא בנוח לפתוח את פיו מול האנשים הקרובים אליו ולבטח מול קהל גדול יותר ולכן קיימת חשיבות לבצע את הטיפולים במועד.

היגיינת השיניים

מגיל צעיר מחנכים אותנו וכך אנו גם מחנכים את ילדינו להקפיד על היגיינת השיניים. מי שמקפיד לצחצח את שיניו פעמיים ביום ומשתמש באביזרים נלווים על פי הצורך כמו חוט דנטלי או קיסמי סיליקון ייהנה משיניים הרבה יותר בריאות.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הבריאות https://be-bari.com/